Wednesday, December 6, 2023

|

spot_img

E papritur! Dita nis me diell, por në mesditë priten rrebeshe shiu

po lexohet

Dita nis me kthjellime por duke ju afruar orëve të mesditës vranësirat shtohen në territor duke sjellë rrebeshe shiu fillimisht në zonat malore dhe gradualisht do të përfshijnë pjesën më të madhe të vendit. Sipas MeteoAlb vetëm orët e mbrëmjes përmirësojnë motin në vend.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 – 45 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 4 balle.

të fundit

Reshje shiu dhe dëbore në vend, temperaturat pësojnë rënie

Një sistem i fuqishëm vranësirash do të vendoset në territorin shqiptar duke sjellë reshje shiu në Ultësirën Perëndimore si...

të ngjashëm