Tuesday, June 6, 2023

|

E dhimbshme/ Koronavirusi i merr jetën mjekut të njohur Drini Dobi

po lexohet

Mjeku i njohur neurolog në qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Drini Dobi e humbi luftën me koronavirusin.

Ai ndërroi jetë mbrëmjen e sotme në një spital në Itali ku ishte dërguar pak ditë më parë për mjekim të specializuar, pasi u infektua.

Por pavarësisht përpjekjes së mjekëve në Shqipëri dhe Itali, doktori u shua.

të fundit

Shumë pranë Shqipërisë, tërmeti i fortë godet shtetin e Ballkanit (Epiqendra+Magnituda)

Një tërmet i fortë me magnitudë 5 ballë të shkallës Rihter ka goditur Rumaninë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe...

të ngjashëm