Friday, May 24, 2024

|

spot_img

“Babai supermen” kërcen për të ndaluar një pasqyrë nga përplasja në vajzën e tij të vogël(FOTO)

po lexohet

Pamjet kanë kapur në momentin që pasqyra e qelqit papritmas po binte para se të ndalohej në ajër nga prindi që kërceu para saj.

Mijëra përdorues kinezë në internet kanë vlerësuar reagimin e shpejtë të një njeriu të shkathët dhe e quajtën atë si ‘babai supermen’ pasi videoja u shfaq në internet.

A heroic Chinese father has been caught on camera springing to save his toddler daughter from being crushed by a huge falling mirror. He is dubbed 'Superman father' by netizens

Familja e katër fëmijëve, që besohet se po jetonte në qytetin kinez veriperëndimor Harbin, ishin duke pushuar së bashku në dhomën e tyre të ndenjës para se të ndodhte incidenti.

Njëra nga dy vajzat e vogla, shihet në pamjet e sigurisë duke hedhur një top ndërsa tjetra është duke luajtur në dysheme.

Fëmija duke luajtur me lodrën papritmas ra mbrapa ndërsa preki pasqyrën me trup duke u mbështetur në mur.

The Chinese father, who was standing on the other side of the room, rushed to his daughter’s rescue after spotting the full-body glass mirror suddenly toppling towards the youngster

E tronditur nga lëvizja, pasqyra e xhamit shihen duke u përkulur përpara se të bien drejt vajzës tjetër të vogël që është shtrirë në dysheme.

Babai kinez, i cili ishte duke qëndruar në anën tjetër të dhomës, vuri re skenën e rrezikshme dhe nxitoi drejt shpëtimit të së bijës.

Pamjet tregojnë se prindi i shkathët hidhet drejt pasqyrës që binte përpara vajzës dhe e kap atë në ajër.

The father then landed on the floor while shielding the young child from being smashed by the furniture with his body. Thousands of web users have dubbed the man ‘Superman father’

të fundit

Kënga e Besit dedikim për Xhensilën? Aktori shton dyshimet, çfarë deklaroi në “Ferma VIP”

“Mosmirënjohja” është kënga më e re e Bes Kallakut. Që pas publikimit të kësaj kënge me tekst po nga ai,...

të ngjashëm