Sunday, May 28, 2023

|

Arti shqiptar në zi! Prej 20 ditësh në gjendje të rëndë, humb betejën me koronavirusin artisti i njohur

po lexohet

Arti shqiptar është përballur ditën e sotme me një tjetër humbje. Pas piktorëve, Viktor Bullgari, Lumturi Blloshmi, një tjetër artist i njohur nuk ja ka dalë të fitojë betejën me koronavirusin. Besim Tula, i cili po trajtohet prej thuajse tri javësh në një nga spitalet COVID në kryeqytet ka humbur tragjikisht jetën në moshën 71 vjeçare.

Sipas informacioneve paraprake, gjendja shëndetësore e piktorit u rëndua ditët e fundit teksa ishte i shtruar tek ‘Shefqet Ndroqi’.

I ndjeri ka qenë një nga artistët më të talentuar shqiptarë si dhe një nga organizatorët kryesore të ekspozitës ‘Nëntori’

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm