Friday, September 22, 2023

|

spot_img

A do të ketë një film Barbie 2?! Ja çfarë thotë regjisorja e filmit Greta Gerwig!

po lexohet

Barbie është në rrugën e duhur për të qenë filmi i verës, nëse jo i gjithë vitit dhe ka vetëm disa dalë që ka dalë. Pasi tapeti rozë u rrokullis më 21 korrik, ai solli 276 milionë paund ndërkombëtarisht gjatë fundjavës së hapjes, duke e bërë Barbie debutimin më të madh ndonjëherë për një film të drejtuar nga një grua.

Nuk është befasuese duke qenë se përmban gjithçka rozë, fytyra të panumërta të famshme dhe shaka të mprehta. Ky film po na jep gjithçka që nuk e dinim se kishim nevojë në jetën tonë deri më tani, nga një himn i Barbie në Dua Lipa te Rob Brydon si Sugar Daddy Ken.

Por, si me të gjitha gjërat e mira, ne tashmë po e gjejmë veten duke pyetur veten nëse do të marrim një goditje të dytë të dopaminës rozë në formën e Barbie 2. Ndërsa ka pasur zhurmë në internet, disa gjëra janë thënë nga CEO i Mattel, regjisorja e filmit Greta Gerwig dhe vetë Barbie (Margot Robbie).

Ndërsa asgjë nuk është konfirmuar ende, thuhet se ka pasur biseda rreth një vazhdimi të mundshëm të Barbie. Në një përpjekje për të kapur fort valën e nostalgjisë, Mattel ka thënë se ata po planifikojnë mbi 45 filma të bazuar në kukullat e fëmijërisë. Duke folur për Variety për strategjinë e tyre në ditët para publikimit të Barbie, CEO i Mattel, Ynon Kreiz tha:

“Barbie, si markë, ka shumë përsëritje të ndryshme. Linjat e produkteve të Barbie janë një markë shumë e gjerë. Përveç figurës kryesore të Barbit, ajo ka familje, ajo ka shumë elementë përreth në universin e saj. Është një univers shumë i pasur… Është një markë shumë e gjerë dhe shumë elastike, për sa i përket mundësive”.

Ashtu si në film, Barbie mund të bëjë gjithçka dhe gjithçka, duke qenë një mjeke, një fituese e çmimit Nobel, një presidente, një mbretëreshë bukurie etj. Ai shtoi:

“Në fillim, ne nuk po themi, ‘Mirë, le të mendojmë tashmë për filmin dy dhe tre’. Le ta bëjmë të parën siç duhet dhe ta bëjmë atë një sukses. Dhe nëse e bëni këtë, mundësitë hapen shumë shpejt, sapo të vendosni filmin e parë si një përfaqësim të suksesshëm të një ekskluziviteti në ekranin e madh”.

të fundit

Fitime marramendëse, blogerët dhe personazhet e TikTok-ut në Shqipëri tashmë do të paguajnë taksa

Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, platformat ndërkombëtare Booking dhe AirBnB apo bonuset dhe përfitimet e përmuajshme të dëmshmpërblimit nga...

të ngjashëm