Wednesday, June 19, 2024

|

spot_img

Rrebeshe shiu, stuhi dhe…/ Ja si parashikohet moti për ditën e sotme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

po lexohet

Një qendër me presion të ulët amosferik po ndikon gadishullin e Ballkanit duke sjellë mot të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë.

Ditën e mërkurë moti në vendin tonë do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu në perëndim me intesitet mesatar, reshje bore në veri, në mbrëmje do të kemi përmirësim.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore      4/8°C

– Zonat e ulëta       10/17°C

të fundit

Arrestimi i këngëtarit të njohur, flasin miqtë e tij: Polici nuk e njohu, ai refuzoi që të…

Këngëtari u shoqërua në komisariat, ku pas disa orësh u lirua. Sipas miqve të tij, të cilët folën për “Pagesix”,...

të ngjashëm