Tuesday, June 6, 2023

|

Rama nxjerr foton me maskë dhe ka këtë mesazh për qytetarët

po lexohet

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka apeluar sot per te gjithe qytetaret te mbajne masken, ne ambiente te mbyllura dhe kudo ku nuk ruhet dot distanca.

Ai ka postuar nje foto teksa ka vene edhe nje maske ne fytyre dhe rikujton mbajtjen e maskes, si mase detyruese ne kushtet e rritjes se rasteve te reja me koronavirus ne vend.

“MIRËMËNGJES dhe duke ju kujtuar të mos harroni maskën në mjediset e mbyllura, ju uroj një të premte të mbarë”- shkruan Rama.

të fundit

Shumë pranë Shqipërisë, tërmeti i fortë godet shtetin e Ballkanit (Epiqendra+Magnituda)

Një tërmet i fortë me magnitudë 5 ballë të shkallës Rihter ka goditur Rumaninë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe...

të ngjashëm