Thursday, April 18, 2024

|

spot_img

Ndodh për herë të parë në Shqipëri/ Moderatores i bëhet testi për koronavirusin LIVE në studio

po lexohet

Mjeku epidemiolog Rexhep Muja ka demostruar live në studion e Radar Informativ si bëhet një test i shpejtë.

Siç ka njoftuar Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, testet e shpejta do të nisin të aplikohen nga dita e hënë.

Ndërkohë, epidemiologu zbuloi këtë mbrëmje për teleshikuesit e ABC se si kryhet një test i tillë. Muja i mori tamponin live Jonida Shehut, ndërsa përgjigja nuk vonon më shumë se 20 minuta. Epidemiologu sqaroi se janë trajnuar për këto teste, ndërsa thotë se fillimisht marrin të dhënat e pacientit që të mos ketë ngatërresa.

“Fillimisht marrim të dhënat e pacientit. Përgjigja vjen për 20-30 minuta. Shënohen të dhënat që të kemi saktësi. Futet tamponi në hundë. Më pas e lëmë të qetë. Kemi bërë trajnime për testet e shpejta. Fillimisht do të nisim me Tiranën pastaj në rrethe. Për 30 minuta i hedhim të gjitha të dhënat në panel”, shpjegoi ai.

të fundit

Arrestohet Soni Malaj dhe dy këngëtarë të tjerë, u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. https://youtu.be/d25k816hXlk Sipas raportimeve të mediave, artistët do...

të ngjashëm