Wednesday, June 19, 2024

|

spot_img

Ministria apel pushuesve të ruajnë distancën: 28 qendra shëndetësore verore në shërbimin tuaj

po lexohet

Frekuentimi i plazheve në vendin tonë ka sjellë një frikë në radhët e autoriteteve për shtim të rasteve me koronavirus.

Ditën e sotme ministria e Shëndetësisë i ka bërë apel pushuesve të ruajnë distancën në mjediset publike duke bërë të ditur se aktualisht janë 28 qendra shëndetësore verore në dispozicionin e tyre.

“Ministria e Shëndetësisë fton bizneset dhe njesitë akomoduese të respektojnë protokollet e sigurisë: Distancën fizike, maskën e detyrueshme në shërbim dhe të kryejnë dezinfektimin dhe higjienizimin e vazhdueshëm të ambienteve.

Një kujtesë edhe për pushuesit: Respektoni distancën me të tjerët që nuk janë familjarët tuaj dhe kujdesuni për higjienën vetjake.

28 qendra shëndetësore verore janë në dispozicion të pushuesve, me mjekë dhe infermierë të trajnuar edhe për situatën Covid”, njofton ministria e Shëndetësisë.

Turistët shqiptarë kanë zgjedhur më së tepërmi vendet turistike në Shqipëri përgjatë këtij sezoni veror, kjo për shkak të frikës nga pandemia e koronavirusit, por edhe për të mbështetur ekonominë vendase në këtë situatë të vështirë.

të fundit

Arrestimi i këngëtarit të njohur, flasin miqtë e tij: Polici nuk e njohu, ai refuzoi që të…

Këngëtari u shoqërua në komisariat, ku pas disa orësh u lirua. Sipas miqve të tij, të cilët folën për “Pagesix”,...

të ngjashëm