Saturday, July 20, 2024

|

spot_img

Mik me Romeon, “armik” me Heidin, Meritoni i bën premtimin aktorit

po lexohet

Ditën e sotme moderatori teksa po bisedonte me aktorin i premtoi këtij të fundit që nuk do të ndërhyjë në lidhjen e tyre.

Nga ana tjetër Romeo u shpreh se nuk dëshiron që të mërzitet Heidi, duke e këshilluar Meritonin që të ulen dhe të bisedojnë së bashku për të gjetur gjuhën e përbashkët.

Ndonëse konkurrenti tha se është shumë i ngarkuar dhe i prekur nga sjellja dhe ofendimet e Heidit, do të ulet dhe të flasë me këtë të fundit për shoqërinë që ka me Romeon.

Pjesë nga biseda:

Meritoni: Unë vetëm një gjë ta jap fjalën ty. Për lidhjen tuaj nuk do flas se ajo është e juaja

Romeo: Nuk dua që të preket ajo vajza. Mendoj që edhe ju mund ta gjeni gjuhën e përbashkët

Meritoni: Po more Romeo, por edhe unë jam i ngarkuar vëllai im

Romeo: Për çfarë?

Meritoni: Për çdo gjë. Për sjellen, për lojën që më ka bërë, për pabesinë që më ka thënë, për lojën që ka bërë

Romeo: Po të uleni dhe ti flisni gjërat me njëri-tjetrin e sqaroni këtë gjë, edhe fjalët që ajo ti ka thënë ty. Më tha dje në darkë “mua më vjen keq nga kjo gjë”

Meritoni: Po po do flasim, por edhe mua po me vjen keq për veten se jam ngarkuar

Romeo: Nuk është një gjë që nuk zgjidhet për mendimin tim

të fundit

FOTO/ Në ditën më të bukur të saj, Niko Peleshit i mbetet “peng” diplomimi i Aleksias

Aleksia Peleshi, vajza e Ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshit është diplomuar. Ajo ka mbaruar studimet në Barcelonë, në degën...

të ngjashëm