Sunday, May 28, 2023

|

Kush janë VIP-at shqiptarë që janë zënë dhe nuk flasin me familjarët e tyre

po lexohet

Shpesh herë ndodhë që brenda fisit apo familjes të ndodhin debate.

Edhe personazhet e famshëm shqiptar kanë pasur raste të tillë.

Një nga rastet që bëri bujë ishte sherri në mes Robert Berishës dhe kunatës së tij, Tunës.

Madje nga ky sherr u tha se Roberti nuk flet as me vëllain e tij Patrisin .

Ata nuk shkuan te njëri-tjetri për ditëlindjet e fëmijëve.

Roberti nuk shkoj në ditëlindjen e Tianit, ndërsa Patrisi në ditëlindjen e Reenes.

As Tuna dhe Nora nuk flasin edhe pse dikur kanë qenë shoqe të mira.

Sherri tjetër që bëri bujë ishte në mes kushërirave Beatrix Ramosaj dhe Angjelina Hadergjonaj.

E në këtë histori ‘mollë sherri’ ishte miku i Angjelines.

Beatrix flitej se i ka kërkuar një miku të Angjelines ta ndihmoj të bëjë karrierë në Amerikë, e kjo gjë si duket nuk i ka pëlqyer Angjelines.

Dafina Zeqiri dhe motra e saj Besa nuk flasin me babanë e tyre prej vitesh.

Motra e Dafines, ka deklaruar se babai i tyre i kishte braktisur kur kanë qenë të vogla dhe për këtë arsye sot e asaj dite nuk flasin.

Edhe Bebe Rexha, këngëtarja shqiptare me famë botërorë për një kohë nuk foli me babin e saj.

Shkak për këtë ‘krisje’ të raporteve mes vete, u bë klipi i Bebes me disa skena provokuese të cilat nuk i pëlqyen të atit.

Këngëtarja e njohur Zanfina Ismaili, ka deklaruar se nuk fliste me motrën e saj Emën edhe pse të dyja jetonin në një shtëpi por nuk flisnin më njëra-tjetrën, por ishte nëna e tyre ajo e cila i pajtoj. Arsyet ende nuk dihen.

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm