Sunday, May 28, 2023

|

Kthjellime dhe vranësira kalimtare, ja si do të ndryshojë moti

po lexohet

Moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit ndërsa në zonat malore do të jetë vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi.

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale deri në 15m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 18/29°C

Zonat e ulëta 20/35°C

Zonat bregdetare 22/33°C.

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm