Tuesday, June 6, 2023

|

FOTO/ Ksamili, thesari i rrallë i Rivierës Shqiptare

po lexohet

Vetëm disa minuta larg Sarandës dhe do të gjendeni përballë një pamjeje mahnitëse të detit gurkali, dhe ishujve të vegjël shkëmborë me një bimësi të egër të dendur.

Është një nga vendpushimet bregdetare më të frekuentuara nga turistët, si ata vendës po ashtu edhe ata të huaj. Një mrekulli e natyrës dhe një vend ideal për te pushuar me familjen, Ishujt e Ksamilit renditen mes plazheve me te bukura europiane.

Para se të prisni biletën për në Turqi, Greqi, ose Qipro, ju “këshillojmë” të ktheni edhe njëherë sytë pas në mrekullinë që dhuron Deti Jon. Perla e bregdetit të bukur të Sarandës vjen në këto sekuenca që s’duhen humbur.

të fundit

Shumë pranë Shqipërisë, tërmeti i fortë godet shtetin e Ballkanit (Epiqendra+Magnituda)

Një tërmet i fortë me magnitudë 5 ballë të shkallës Rihter ka goditur Rumaninë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe...

të ngjashëm