Friday, June 9, 2023

|

Foto/ 10 fshatrat turistikë më të bukur në Shqipëri, duhen vizituar patjetër!

po lexohet

Agjencia Kombëtare e Turizmit ka listuar këto 10 fshatra turistikë si vende që duhen vizituar patjetër.

Kjo agjenci ka bërë një ndërthurje mes detit, liqenit, malit, fushës dhe zonës historike.

Vendin e parë e zuri Thethi, i cili ka tashmë një famë ndërkombëtare.

Ja lista e vendeve që duhen vizituar patjetër:

1.       Theth (Park kombëtar – Shkodër)

2.       Voskopoja (Korçë)

3.       Bënja (Përmet)

4.       Lin (Pogradec)

5.       Dragot (Tepelenë)

6.       Vuno (Vlorë)

7.       Valbona (Parku kombëtar – Tropojë)

8.       Kallmet (Lezhë)

9.       Petrela (Tiranë)

10.   Belsh (Elbasan)

të fundit

Pas eksperiencës në Shqipëri, Beniada synon të bëhet pjesë e Big Brother në Itali

Pas eksperiencës në Big Brother Vip Albania, modelja e njohur shqiptare Beniada Nishani synon një tjetër format, atë të...

të ngjashëm