Thursday, April 18, 2024

|

spot_img

E trishtë, vdes aktori i njohur shqiptar (FOTO)

po lexohet

Ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare aktori i njohur shqiptar, Fuat Boçi.

Fuat Boçi u lind në Voshtinë në vitin 1931. Rrugën e artit e nisi qysh në moshë të re me pasion e dashuri. Nga elektriçist e kinomekanik, ai u bë artist. Mbaroi shkollën e mesme të aktrimit pa shkëputje nga puna, në të mirnjohurën “Jordan Misja”.

Nga artist amator arriti majat e larta si profesionist në teatrin “Bylis” të Fierit. Për punë të shquar e talent të spikatur në role e karaktere është nderuar me këto çmime:

Medalja e Punës

Medalja “Naim Frashëri”

Urdhëri “Naimi Frashëri” i klasit të dytë.

Artist i Merituar

Qytetar Nderi i Fierit

të fundit

Arrestohet Soni Malaj dhe dy këngëtarë të tjerë, u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. https://youtu.be/d25k816hXlk Sipas raportimeve të mediave, artistët do...

të ngjashëm