Friday, March 24, 2023

|

BallinaIntervista

Intervista

Histori frymëzuese! Vajza me sindromën Down punon si ndihmës stomatologe në Kosovë, mjeku: Çfarë ndryshoi me ardhjen e saj

Eloida Alija është vetëm 21-vjeç dhe punon si ndihmës stomatologe në një klinikë dentare në Kosovë. Edhe pse e prekur nga sindroma Down, kjo...

Rrëfimi i Princ Harryt: Nuk doja të largohesha kurrë nga familja mbretërore, por bëra atë që çdo burrë dhe baba do të bënte!

Princi Harry foli sërish për vendimin e tij për të lënë pas jetën mbretërore në Angli. 36-vjeçari, dha disa nga arsyet që nxitën atë dhe...

A po pret familja mbretërore djalin trashëgimtar? Elia dhe Princi tregojnë planet

“Me një djalë”-është shprehja që e ka shoqëruar çdo grua shtatzënë e nuk na tingëlloi çuditshëm kur mësuam se edhe Elias i ndodhi gjatë...

Me shami dhe shofere autobusi, shqiptarja që habiti italianët: Si nisi, prindërit dhe mesazhi

Në ditën e dytë të vitit, Corriere della Sera i ka kushtuar një shkrim të gjatë një gruaje shqiptare 37-vjeçe me origjinë nga qyteti...

Anisa Markarian, portreti i ‘huaj’ në filmat shqiptar

Sa me endje e ndiqja dikur! S’di pse kishte një ndjesi si prej një bote të huaj..një ballë i gjerë, sy të mëdhenj dhe...

Do ketë qeverisje PS-LSI apo PS-PD? Spiropali: Hyjmë në zgjedhje për të fituar mandatin e tretë

Ditën e sotme në Top Talk ka qenë e ftuar ministria e Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali e cila ka folur per debatet me...

Rikthehet Aida Shtino, gazetarja rrëfen ç’ka ndodhur

Prej shumë vitesh Aida Shtino i mungon ekranit. Moderatorja që pas mbylljes së emisionit “Njerëz të humbur” iu dedikua politikës, duke zgjedhur një profil...

Nga Rudina te kujtimi i veçantë i babait, flet Hajdari Junior

Azem Hajdari flet për herë të parë në një intervistë ekskluzive për Abc News mbi jetën, politikën, familjen dhe kujtimin për të atin të...

Artikujt e fundit