Saturday, August 13, 2022

|

BallinaVip Travel

Vip Travel

Ka vizituar plot 130 vende të botës, Blendi Fevziu tregon se ku janë vajzat më të bukura

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu ka vizituar plot 130 vende të botës. Rreth një muaj më parë, ai zbuloi se ka shkelur në shtete...

Hyrja në vendet e BE s’do të jetë më falas, rregullat e reja që hyjnë në fuqi në maj të 2023

Të hysh në vendet e BE-së nuk do të jetë më falas. ETIAS, ose siç njihet ndryshe Sistemi Evropian i Informacionit dhe Autorizimit të...

Ky është shteti më i vogël në botë me vetëm 48 banorë

Ishujt Pitcairn janë një pikë e vogël në planet, konkretisht në Paqësor, midis Zelandës së Re dhe Perusë me vetëm 48 banorë. Së fundmi, në...

4 gjëra që duhet të bëni para se të shkoni me pushime

Vera ka ardhur, ndaj është koha e duhur për të menduar se ku dhe si do t’i kaloni pushimet. Njerëzit zakonisht vendosin të shkojnë...

Parku kombëtar i Shebenikut! Shtohen vizitorët, destinacioni kërkon më shumë bujtina

Kjo është sofra tradicionale që prej 14 vitesh pret turistët në Parkun Kombëtar të Shebenikut. Gjithnjë e me shumë zona po frekuentohet nga vendas...

Sa vende ka vizituar? Fevziu i kthen përgjigje kuriozëve dhe tregon numrin

Moderatori i njohur Blendi Fevziu e ka shprehur që ka një pasion të madh për udhëtimet. Ditën e sotme ai është përgjigur pyetjes që i...

Të pavendosur për udhëtimin e radhës? Gërshetimi i artit modern me qytetin lundrues të Venecias do ju lënë pa fjalë!

Nëse po planifikoni të jeni një nga miliona vizitorët që vërshojnë në Venecia këtë verë dhe po kërkoni një mënyrë alternative për të shijuar...

Toskana, mrekullia e ‘harruar’ nga turistët e mbushur me surpriza e gjallëri! Si u ‘tkurr’ ndër vite krenaria italiane?

Në vitet 1800, Livorno krenohej me vendpushimet kryesore bregdetare të Italisë dhe me mysafirët më të famshëm. Këto ditë, është injoruar kryesisht – dhe...

Artikujt e fundit