Monday, October 18, 2021

|

BallinaIntervista

Intervista

A po pret familja mbretërore djalin trashëgimtar? Elia dhe Princi tregojnë planet

“Me një djalë”-është shprehja që e ka shoqëruar çdo grua shtatzënë e nuk na tingëlloi çuditshëm kur mësuam se edhe Elias i ndodhi gjatë...

Me shami dhe shofere autobusi, shqiptarja që habiti italianët: Si nisi, prindërit dhe mesazhi

Në ditën e dytë të vitit, Corriere della Sera i ka kushtuar një shkrim të gjatë një gruaje shqiptare 37-vjeçe me origjinë nga qyteti...

Anisa Markarian, portreti i ‘huaj’ në filmat shqiptar

Sa me endje e ndiqja dikur! S’di pse kishte një ndjesi si prej një bote të huaj..një ballë i gjerë, sy të mëdhenj dhe...

Do ketë qeverisje PS-LSI apo PS-PD? Spiropali: Hyjmë në zgjedhje për të fituar mandatin e tretë

Ditën e sotme në Top Talk ka qenë e ftuar ministria e Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali e cila ka folur per debatet me...

Rikthehet Aida Shtino, gazetarja rrëfen ç’ka ndodhur

Prej shumë vitesh Aida Shtino i mungon ekranit. Moderatorja që pas mbylljes së emisionit “Njerëz të humbur” iu dedikua politikës, duke zgjedhur një profil...

Nga Rudina te kujtimi i veçantë i babait, flet Hajdari Junior

Azem Hajdari flet për herë të parë në një intervistë ekskluzive për Abc News mbi jetën, politikën, familjen dhe kujtimin për të atin të...

Artikujt e fundit