Sunday, May 28, 2023

|

Vritet shqiptarja në Itali, i dashuri e qëlloi me plumb në kokë pasi donte të ndahej, e reja rezulton me precedentë penalë

po lexohet

Danjela Neza, 29-vjeçarja shqiptare që u vra nga i dashuri i saj në Itali, ishte një person me precedentë penalë. Mediat e vendit fqinj shkruajnë se e reja kishte kishte probleme me drejtësinë për krime kundër pronës dhe trafik droge.

Sipas mediave, Neza është përfshirë në trafikun e drogës gjatë kohës që kishte qenë e lidhur me një tjetër person dhe jo me 27-vjeçarin nga Guinea që e vrau sot.

Nisur nga këto të dhëna, policia ka dyshime se vrasja mund të mos ketë ardhur për shkaqe xhelozie.

Danjela Neza u vra nga Safayou Sow. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Savona, Itali, gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm. Dyshja janë konfliktuar pasi Neza donte të ndahej nga i dashuri i saj dhe ky i fundit nuk e ka pranuar këtë gjë. Ka qenë vetë 27-vjeçari që ka telefonuar policinë pas krimit të rëndë. Ai është shprehur se e kishte qëlluar Danjelën me plumb në kokë pasi ajo e kishte ofenduar.

të fundit

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga një tjetër tërmet i fuqishëm, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter ka lëkundur vendin fqinj rreth orës pesë të mëngjesit sot. Epiqendra e tërmetit është...

të ngjashëm