Wednesday, June 12, 2024

|

spot_img

Tërmeti trondit Turqinë, ja sa ishte magnituda

po lexohet

Një tërmet i fortë ka goditur Turqinë pak minuta më parë. Tërmeti ka qenë i forcës 4.7, ndërsa epiqendra ka qenë 35 kilometra nga Çorum.

Thellësia fokale ka qenë 5 kilometra. Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Ndërkohë mediat turke raportojnë se shumë qytetarët kanë dalë të frikësuar në rrugë, pasi lëkundjet kanë qenë të forta.

të fundit

E trishtë: Vesa Smolica humbë njeriun e dashur

Këngëtarja dhe ish banorja e ‘BBVA’, Vesa Smolica ka njoftuar që ka humbur një njeri shumë të afërt. SHIKO VIDEON:!function(r,u,m,b,l,e){r._Rumble=b,r||(r=function(){(r._=r._||).push(arguments);if(r._.length==1){l=u.createElement(m),e=u.getElementsByTagName(m),l.async=1,l.src="https://rumble.com/embedJS/u3ivb6u"+(arguments.video?'.'+arguments.video:'')+"/?url="+encodeURIComponent(location.href)+"&args="+encodeURIComponent(JSON.stringify(.slice.apply(arguments))),e.parentNode.insertBefore(l,e)}})}(window,...

të ngjashëm