Friday, September 22, 2023

|

spot_img

Parashikimi i motit/ Largohet i nxehti ekstrem, priten rrebeshe në disa rajone

po lexohet

Do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike Shqipëria duke bërë që moti i kthjellët dhe vranësirat e shpeshta të jenë dominante.Por mesdita sjellë zhvillim të tyre duke gjeneruar rrebeshe, më të dukshme në zonat perëndimore dhe jugperëndimore. Problematike mbetet gjithashtu parametri i erës në shumë zona.

Kjo situatë meteorologjike do të vijojë edhe gjatë natës ku kthjellimet dhe vranësirat e dendura do të jenë të pranishme në të gjithë terrritorin. Temperaturat e ajrit do të ulen sërish si në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 32°C.

Era do të fryjë mestare deri e fortë me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke bërë që në brigjet detare të gjenerohet dallgë 2-3 ballë.

të fundit

Fitime marramendëse, blogerët dhe personazhet e TikTok-ut në Shqipëri tashmë do të paguajnë taksa

Të ardhurat nga Tik-Tok, Instagram, platformat ndërkombëtare Booking dhe AirBnB apo bonuset dhe përfitimet e përmuajshme të dëmshmpërblimit nga...

të ngjashëm