Tuesday, November 29, 2022

|

spot_img

Këto janë 10 shtetet ku mund të udhëtoni pa asnjë kufizim

Më të lexuarat

Publikohet lista e emrave të vendeve evropiane ku tashmë nuk ka kufizime sa i përket koronavirusit.

Ja cilat janë:

Çekia

Danimarka

Hungaria

Islanda

Letonia

Norvegjia

Polonia

Rumania

Sllovenia

Suedia

Udhëtarët nga vendet jo anëtare të BE-së mund të hyjnë në shtetet e lartpërmendura, pavarësisht statusit të vaksinimit, sipas SchengenVisaInfo. Pra, udhëtarëve nuk u kërkohet certifikatë për vaksinimin e Covid, shërimin apo test.

Përveç heqjes së kufizimeve për udhëtarët, këto vende kanë hequr dhe pjesën më të madhe të masave kundër Covid.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit