Saturday, July 20, 2024

|

spot_img

Horoskopi 03 maj 2024, zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për shenjën tuaj

po lexohet

Dashi
Duhet kujdes, ka shumë gjëra që po ndodhin dhe ju nuk mund të vendosni se në cilën rrugë të drejtoheni për më të mirën. Uluni, qetësohuni dhe bëni një listë të prioriteteve tuaja. Ka ende objektiva që duhet të arrini, por kjo nuk duhet t’ju pengojë të vendosni synime për muajin në vazhdim. Mbështetuni tek dashuria, të tjerat nuk kanë rëndësi. Financat nuk janë “mjeshtëria” juaj.

Demi
I dashur dem, të premtohet një ditë kushtuar dashurisë, me një qiell të favorshëm astrologjikisht që premton diçka më shumë. Në planin profesional priten lajme interesante dhe kontakte të reja që mund të ndikojnë pozitivisht në rrugën tuaj.

Binjakët
Binjakët mund të përjetojnë një ditë plot emocione, prandaj sugjerohet që të mos kufizoheni vetëm në spektrin e punës. Nga ana profesionale është koha për të bërë kërkesa, pasi ato do të dëgjohen dhe priten pozitivisht. Kënaqësi të mëdha po vijnë.Gaforrja
Për të lindurit në shenjën e gaforres, nesër zemra mund të rrahë sërish fort, duke shkaktuar emocione dhe projekte për të ardhmen. Në punë nuk do të ketë probleme shumë të vështira për t’u përballur, por do të jetë e nevojshme të “shtyni përshpejtuesin” për të marrë rezultate pozitive.

Luani
Nesër, yjet mund të favorizojnë beqarët e luanit në kërkim të një shpirti binjak. Në planin e punës, këshillohet të bëni kujdes që të mos bëni hapa më të gjatë se sa mund të përtypni, për të shmangur keqardhjet e mundshme. Mundësi të mëdha për triumf janë përpara.

Virgjëresha
Në vendin e punës, të lindurit e shenjës së virgjëreshës do të duhet të bëjnë kujdes që të mos veprojnë shumë instinktivisht. Në dashuri këshillohet që në çdo situatë të përballeni me qetësi, duke pranuar se gjërat mund të mos shkojnë gjithmonë sipas dëshirës.

Peshorja
Peshore të dashura, e nesërmja premton një fillim të ri në dashuri dhe garanci në planin e punës. Mundësitë që do të shfaqen do të jenë domethënëse, ndaj mos i humbisni. Përveshni mëngët dhe përballuni me vendosmëri me sfidat, duke pranuar me qetësi çdo ngjarje të papritur.

Akrepi
Sipas horoskopit, yjet i ftojnë akrepët që të përjetojnë dashuri pa shumë komplikime. Në kontekstin e biznesit, përkthyes dhe profesionistë të pavarur mund të gëzohen për mundësitë e mira që u vijnë. Këshillohet që të përveshni mëngët, pasi përpjekjet tuaja me siguri do të shpërblehen në mënyrë të kënaqshme.

Shigjetari
I dashur shigjetar, dita mund të sjellë një prirje më të madhe për polemika në dashuri, ndaj këshillohet të bëni kujdes. Në frontin e punës, shmangni të qenurit tepër të vrullshëm, trajtimi i kujdesshëm i situatave do të jetë i dobishëm.

Bricjapi
Të lindurit në shenjën e bricjapit ka një rikthim të qetësisë në sferën e dashurisë pas një periudhe të turbullt. Në planin e punës, çelësi do të jetë durimi për të gjetur rrugën tuaj. Vendosni synimet tuaja të mëdha në çdo sektor dhe qëndroni optimistë edhe përballë vështirësive të mundshme.

Ujori
Miq të dashur të ujorit, qielli i së nesërmes paralajmëron emocione domethënëse, duke ju ftuar të mos mbylleni në shtëpi. Në planin e punës, potenciali juaj krijues do t’u japë jetë ideve të shkëlqyera; mos e nënvlerësoni veten dhe përktheni vizionet tuaja në veprime konkrete.

Peshqit
Për peshqit, në dashuri do të jetë vendimtare të kuptojnë aspiratat e tyre për të ardhmen. Në planin e punës, mos e lini veten të ndikoheni nga trazira të përkohshme, pasi shumë shpejt gjërat do të stabilizohen. Viti që sapo ka nisur ju sheh si protagonistë të pakushtëzuar, përgatituni për të arr

të fundit

FOTO/ Në ditën më të bukur të saj, Niko Peleshit i mbetet “peng” diplomimi i Aleksias

Aleksia Peleshi, vajza e Ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshit është diplomuar. Ajo ka mbaruar studimet në Barcelonë, në degën...

të ngjashëm