Thursday, April 18, 2024

|

spot_img

Arrestohet kryetari i Gjykatës së Lartë, zbardhen detajet e para, ja për çfarë akuzohet

po lexohet

Byroja Kombëtare Kundër Korrupsionit e Ukrainës (NABU) ka vënë në pranga kryetarin e Gjykatës së Lartë të vendit, Vsevolod Knyazev.

Ai dyshohet se ka marrë ryshfet 2.7 milionë dollarë si pjesë e një skeme që mund të përfshijë zyrtarë të tjerë.

Arrestohet kryetari i Gjykatës së Lartë, zbardhen detajet e para,

Në një postim në Facebook të hënën vonë, NABU tha se kishte zbuluar korrupsion në shkallë të gjerë në Gjykatën e Lartë, përkatësisht një skemë që lejonte gjyqtarët të merrnin fitime të paligjshme.

Byroja shtoi se ka nisur një hetim i gjerë për rastin, shkruajnë mediat e huaja.

Në një mesazh të veçantë të martën, NABU njoftoi një konferencë shtypi mbi rastin në Kiev në mesditë me kohën lokale. Ndërsa zyrtarët nuk kanë treguar asnjë emër, disa media ukrainase kanë cituar burime anonime që pretendojnë se në pranga është vënë Knyazev, kryetar i Gjykatës së Lartë.

të fundit

Arrestohet Soni Malaj dhe dy këngëtarë të tjerë, u ndaluan nga policia teksa po performonin në skenë

Këngëtarët shqiptarë Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasaliu janë arrestuar nga policia zvicerane. https://youtu.be/d25k816hXlk Sipas raportimeve të mediave, artistët do...

të ngjashëm