Wednesday, June 19, 2024

|

spot_img

A do të ketë reshje shiu? Surpriza e motit për ditë ne sotme, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

po lexohet

Ditën e Mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Parashikohet mot me vranësira mesatare e të dendura si dhe alterime kthjellimesh pas orëve të pasdites.

Vranësirat në orët e para të ditës do të pasohen me reshje të dobta shiu në pjesë veriperëndimore të territorit, pas orëve të mëngjesit pritet ndërprerja e reshjeve.

Era pritet të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare era arrin shpejtësi deri 10-12m/sek duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2ballë.

në zonat malore -1 deri 17°C;

në zonat e ulëta -3 deri 21°C;

në zonat bregdetare 0 deri 21°C.

të fundit

Arrestimi i këngëtarit të njohur, flasin miqtë e tij: Polici nuk e njohu, ai refuzoi që të…

Këngëtari u shoqërua në komisariat, ku pas disa orësh u lirua. Sipas miqve të tij, të cilët folën për “Pagesix”,...

të ngjashëm