Thursday, July 18, 2024

|

spot_img

5 llojet e çifteve me pushime, cili mendoni se jeni?

po lexohet

Nëse nuk keni shkuar tashmë me pushime, shpresojmë të jeni në procesin e gatimit të një valixhe për të shpëtuar diku magjik me partnerin tuaj. Të udhëtosh me të është shumë më tepër se e dukshme dhe thjesht të shkosh diku të këndshëm me të. Për të mos e gjetur veten duke u grindur në rrugicat e një ishulli, është mirë të keni rënë dakord së bashku se si dëshironi ta kaloni kohën së bashku. Për këtë do ju ndihmojë shumë lloji i çiftit që i përkisni kur shkoni me pushime.

Çfarë lloj çifti jeni ju dhe partneri juaj kur shkoni me pushime?

Romantik të pashërueshëm

Kudo që të jeni, do të shfaqni dashurinë dhe entuziazmin tuaj. Destinacioni ideal, Italia, ku lindi romanca dhe historitë e dashurisë.

Me rëndësi ushqimi

Para se të arrini destinacionin tuaj, ndaloni në një tavernë të famshme për të cilën të gjithë po flasin. Ju të dy e doni ushqimin aq shumë sa e keni prioritet. Po, edhe para plazhit.

Ju mërziteni lehtë

Ju shmangni çdo gjë që ka të bëjë kryesisht me kulturën kur jeni me pushime, pikërisht sepse të vizitosh muzetë dhe monumentet e një vendi të bën të mërzitesh shumë lehtë. Në përgjithësi shmangni të njëjtat gjëra, sepse herën e dytë, ato ju duken të mërzitshme, kështu që udhëtimi juaj së bashku duhet të jetë shumë i organizuar dhe i planifikuar me shumë aventura dhe sfida.

Shpirtrat e lirë

Me shumë mundësi, ju të dy jeni ‘martuar’ në ndonjë plazh, duke kërcyer në rërë zbathur dhe me kurora lulesh në flokë. Qoftë në të 20-at apo të 70-at, ju pëlqen të jeni me shpirt të lirë, pa kompromis apo orar. Ju zgjoheni dhe planifikoni ditën tuaj pa stres, ndërsa rrotullohet. Dhe kjo është ajo që i bën pushimet tuaja fantastike.

Dashamirët e paqes

Çfarë do të thotë kjo? Se nuk doni që askush t’ju prishë qetësinë kur shkoni diku bashkë me pushime. Ju zgjidhni ishullin më të izoluar që do t’ju japë momente relaksi dhe pushimi të vërtetë, duke bërë gjëra që ju mbushin shpirtin. Të dy e keni kuptuar se magjia fshihet në thjeshtësinë e jetës dhe nuk lejoni që asgjë t’ju bjerë e t’ju mërzitë.

të fundit

Arilena Ara feston sot ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e njohur Arilena Ara feston sot 26 vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për të, Ara...

të ngjashëm