Monday, October 18, 2021

|

BallinaTeknologji

Teknologji

Një “test i shkurtër” për të kuptuar: A je i varur nga telefoni dhe rrjetet sociale?

Telefonat “smart” janë bërë thelbësorë në jetën e të gjithëve, duke filluar nga rrjetet sociale te lojërat e më shumë. Kryesisht për shkak të hulumtimeve...

Vera e nxehtë po vjen, pse nuk duhet ta lini makinën në këto vende

Nxehtësia dhe thatësira mund të shkaktojnë një zjarr – shoferët duhet të mendojnë për këtë tani. Prandaj parkimi është një tabu absolute në verë...

4 mënyra për të kuptuar nëse dikush i ka fshehur story-t e Instagram që “vetëm” ju të mos i shihni

Shoqja të thotë për postimin që hodhi dikush, është momenti për pak thashetheme, por ty s’të shfaqet asgjë. Çudi! Me siguri, të ka bërë...

Para se të bëni screenshot në mesazhe, duhet të kuptoni këto gjëra

Ti hap Instagramin me qëllimin e vetëm për të rilexuar sërish mesazhet në DM me ish-in. Ndoshta e ke keqkuptuar prandaj ka nevojë për...

Mos e besoni po deshët, por Facebook do të na tregojë edhe çfarë fqinjësh kemi

Prej datës 5 maj, Facebook ka nisur testimin e “Neighborhoods”, një hapësirë e veçantë brenda aplikacionit të rrjetit social më të madh në botë,...

Pas 15 majit, mund të mos e përdorni dot më WhatsApp-in

Nëse nuk keni rënë dakord me kushtet e reja të diskutueshme të shërbimit të WhatsApp deri më 15 maj, aplikacioni do të fillojë të...

Bllokohen Instagrami dhe WhatsAppi, probleme edhe Facebooku e Messengeri

Aplikacionet Whatsapp dhe Instagram nuk punuan për rreth një orë, ndërsa probleme ka shfaqur edhe Facebook dhe Messenger. Rrjetet më të përdorura kanë rënë pasditen...

TikTok do të bllokojë përdoruesit italianë, kushti që duhet të plotësojnë për përdorimin e aplikacionit

Rrjeti social Tik Tok ka marrë vendimin që të bllokojë të gjithë përdoruesit italianë. Duke nisur nga 9 Shkurti, të gjithë do të jenë të...

Artikujt e fundit