Tuesday, December 5, 2023

|

spot_img

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme jep njoftimin: Ja kushtet që kërkon Italia për shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt saj

po lexohet

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot rregullat për udhëtimet drejt Italisë, deri më datë 31 maj 2022

MEPJ bëri të ditur se deri më 31 maj, lejohet udhëtimi për çfarëdo arsye drejt Italisë.

Qytetarët që duan të udhëtojnë drejt Italisë mjafton të plotësojnë një nga kushtet e green pass: certifikata e vaksinimit, certifikata e shërimit ose testi negativ për Covid-19.

Fëmijët deri në moshën 6 vjeç janë të përjashtuar nga këto rregulla, thekson MEPJ.

MEPJ shton se, nëse qytetarët nuk plotësojnë një nga kushtet e green pass, aplikohet karantinë 5-ditore dhe test në fund të izolimit.

të fundit

“Kthjellime dhe vranësira”/ Parashikimi i motit për ditën e sotme, ja cilat janë zonat që priten reshje të shiu...

Do të vijojnë masat ajrore të qëndrueshme ndikimin e tyre në Shqipëri duke sjellë përmirësim të ndjeshëm të situatës...

të ngjashëm