Tuesday, December 5, 2023

|

spot_img

Këto janë 10 rrugët më të bukura në botë

po lexohet

Ndryshe nga rrugët dhe autostradat tradicionale që duket se shtrihen me kilometra deri në ‘pafundësi’… disa rrugë mbartin një bukuri dhe personalitet piktoresk që rrallë shihet çdo ditë. Janë pikërisht këto rrugica të fshehura me kalldrëm dhe bulevardet pastel që me siguri do të dëshironit t’i hasnit në udhëtimet tuaja.

Ju tregojmë 10 nga rrugët më të bukura në botë që të paktën një herë në jetë duhet ta bëni një shëtitje.

1. Acorn Street: Boston, USA.
2. Champs-Élysées: Paris, France.
3. Philosopher’s Walk (or Tetsugaku no Michi): Kyoto, Japan.
4. Shambles: York, England.
5. Umbrella Sky Project: Águeda, Portugal.
6. Steiner Street: San Francisco, USA.
7. Rua Goncalo De Carvalho: Porto Alegre, Brazil.
8. Mykonos, Greqi
9. Chefchaouen, Morocco.
10. Jerez de la Frontera: Andalusia, Spain.

të fundit

Ekskluzive/ Zbulohet data, ja kur do të nisë transmetimin Big Brother Vip Albania 3

Big Brother Vip Albania 3 do të nisë transmetimin në ekranin e Top Channel nga e shtuna e datës...

të ngjashëm