Friday, June 9, 2023

|

Vrasje monstruoze e Caroline në Greqi, zbulohen mesazhet e pilotit me 20-vjeçaren pak para masakrës që tronditi vendin

po lexohet

Zbulohen mesazhet e pilotit famëkeq grek Babis Anganostopoulos me bashkëshorten e tij Caroline Crouch 20 vjeç, pak ditë para se ta masakronte për vdekje në një grabitje të inskenuar.

Krimi që tronditi Panhelenium ndodhi në orët e para të 11 majit 2021. Por çfarë po ndodhte mes çiftit pak orë më parë? Deri pak orë para vrasjes së Karolinës në shtëpinë e tyre në Glyka Nera, Babis Anagnostopoulos i dërgonte mesazhe dashurie bashkëshortes së tij.

MESAZHET:

Më 26.04.2021 ndërsa piloti ishte në punë, Caroline i dërgon mesazhe për drekën.

CAROLINE: Mendova se do të ktheheshit, kështu që nuk kam ngrënë

PILOT: Shko të hash

CAROLINE: Të prisja

PILOT: Do të porosisni?

CAROLINE: A kam zgjedhje tjetër?

PILOT: Ashtu është. Nuk ke shkuar në supermarket.

CAROLINE: Jo.

PILOT: Në rregull, do të shkojmë së bashku më vonë.

CAROLINE: Në çfarë ore? Do të nxjerrim Roxy-n për shëtitje në orën 07:00

Gjatë katër ditëve të ardhshme, çifti bisedon në një mënyrë të qetë dhe të ëmbël

27/04/2021

CAROLINE: Hej, vogëlush

PILOT: Shhh

28/04/2021

PILOT: Dashuria ime. Një helikopter i ri ka mbërritur në Greqi.

28/04/2021

PILOT: Dashuria ime, çfarë shikon? Shfaqje shumë e çuditshme.

CAROLINE: A mund ta nxjerrëzh Roxy-n për një shëtitje kur të ktheheni?

PILOT: Po

29/04/2021

PILOT: Po vdes nga uria

Mirëpo, edhe në fillim të majit lidhja e çiftit duket normale. Të dy shkëmbyen fjalë dashurie dhe admirimi.

PILOT: E vogla ime, dashuria ime.

07/05/2021

CAROLINE: Shume bukur

PILOT: Unë kisha pasagjerin më të mirë

CAROLINE: Ajo po fle vetëm për 40 minuta

Edhe në mëngjesin e 10 majit, pak orë para krimit që tronditi Panheleniumin, asgjë nga bisedat mes tyre nuk dëshmonte për atë që do të pasonte…

10/05/2021

PILOT: Po

CAROLINE: Ajo është më e mira. Është gjëja më e keqe kur ai nuk fle në të njëjtën kohë me të voglën.

PILOT: Ai ju zgjoi herët, apo jo?

CAROLINE: Edhe unë, ai sapo u zgjua.

PILOT: Edhe vogëlushja ishte ulur

Babis Anagnostopoulos po vuan dënimin me burgim të përjetshëm për mbytjen e 20-vjeçares Caroline Crouch para vajzës së tyre 11-muajshe në maj 2021, në Greqi. Caroline u mbyt me një jastëk në shtëpinë e tyre në Athinë, me Anagnostopoulos që organizoi një grabitje dhe madje vari qenin e çiftit Roxy në një përpjekje për të mbuluar gjurmët e tij. Ai u arrestua një muaj më vonë pas shërbesës së fundit të gruas së tij. Anagnostopoulos ndodhet në një burg të sigurisë maksimale në Korydallos, ku edhe ka kërkuar që t’i ulej dënimi prej 27 vitesh. Kjo pasi sipas avokatit të tij, klienti i ishte sulmuar me qëllim për ta vrarë.

të fundit

“E kam zemrën shumë të dobët”/ Përse u përlot Romeo në dasmën e Elgit Dodës?

Sot në emisionin “Ftesë në 5” u transmetuan xhirime dhe intervista nga dasma e Klea Hutës dhe Elgit Dodës...

të ngjashëm