Friday, March 24, 2023

|

BallinaUdhëtim

Udhëtim

Këto fshatra super të bukur në Itali do ju paguajnë 28.000 € që të jetoni atje

Italia po përpiqet të frymëzojë gjeneratën e ardhshme për t’u shpërngulur aty. Këtë herë, oferta vjen nga rajoni i bukur i Kalabrisë në Italinë...

Artikulli i BBC po thyen rrjetin, ja çfarë ka zbuluar shkrimtarja e njohur në Kukës

BBC-Travel i ka kushtuar një artikull shumë të veçantë dhe kuptimplotë bimëve të shutma mjekësore që gjenden në Veriun e Shqipërisë dhe saktësisht në...

Bjeshkët e Nemuna, madhështia e natyrës që të bën për vete

Teksa eksploron natyrën nuk mund të ecësh pa e parë vëmendshëm shumëllojshmërinë e luleve. Të vogla, të mëdha, të bardha, bojë qielli, të verdha,...

Ky është qyteti më i mirë në botë për të jetuar (FOTO)

Oklland në Zelandë të Re, është shpallur qyteti më i mirë në botë për të jetuar. Departamenti për hulumtime në gazetën The Economist, ka renditur...

Nëse keni dëshirë të kaloni pushimet verore jashtë shtetit, duhet të lexoni rregullat e vendosura

Me afrimin e verës, Bashkimi Evropian po përpiqet të bëjë rregulla të unifikuara për qytetarët e BE-së që udhëtojnë brenda bllokut dhe për qytetarët...

10 vendet më të preferuara në botë nga turistët(FOTO)

Faqja e internetit për udhëtime, Trip Advisor, zgjodhi dhjetë atraksionet turistike më të preferuara të botës. Këtë portal udhëtimesh e vizitojnë 340 milionë vizitorë...

Qytetin më të bukur të Europës për t’u vizituar në dimër e kemi kaq afër! – 10 vendet që duhen shijuar

Budapesti po bëhet shpejt një nga destinacionet kryesore të udhëtimit në Europë, veçanërisht në dimër kur kryeqyteti i Hungarisë konsiderohet si një ndër më...

Po nisesh për udhëtim? Ja disa këshilla se si ta bëni gati valixhen në mënyrë ideale

Hello shoqe… Sot do ju jap disa këshilla shumë të vlefshme (gjithmonë sipas meje) se si duhet të bëjmë gati valixhen kur na pret një...

Artikujt e fundit