Friday, January 21, 2022

|

BallinaTrendKëshilla mode

Këshilla mode

Harron? Aktorja ka një arsye përse nuk vesh reçipeta

Vanessa Hudgens e ka besdi të veshë reçipeta. Për aktoren 32-vjeçare, kjo do të thotë të mos duash të ndihesh e kufizuar nga sutjenat. “Janë...

Xhinset e gjera “pushtojnë” sërish stilin e rrugës, si t’i kombinoni

Dimrin e kaluar, xhinset e gjera fituan epërsinë ndaj modeleve të ngushta, duke filluar nga pasarelat dhe deri në rrugë. Kështu, versioni më komod...

Komode, e ngrohtë dhe me stil: Kjo është veshja që do të adhuroni këtë dimër

Ndër teksturat që janë në qendër të tendencave dimërore janë palltot me tegela, të cilat ndërthurin komoditetin me doza shtesë stili. Trendi i tegelave...

Pse duhet t’i hiqni këpucët sapo të ktheheni në shtëpi? Ja pasojat që do të keni në shëndetin tuaj nëse nuk veproni kështu

Në Japoni dhe shumë vende të tjera aziatike, është zakon të hiqni këpucët para se të hyni në shtëpi. Ka shumë papastërti, pluhur dhe...

Nëse doni të dukeni me stil, përfshini patjetër këto 3 ngjyra në garderobën e vjeshtës

Ngjyrat e ndritshme kanë ardhur me sezonin e ri Vjeshtë/ Dimër 2021. Portokallia, e verdha dhe roza dominuan pasarelat e gjigandëve të modës Versace,...

Pse nuk duhet ta rregulloni shtratin sapo të zgjoheni në mëngjes

Sa më nxehtë të jetë nata, aq më shumë gjasa ka që të djersiteni teksa flini. Është vlerësuar se një i ri djersit deri...

Djema, këto veshje për vjeshtë duhet t’i keni me patjetër!(FOTO)

Është sezona për tu veshur bukur! Nuk ka qenë asnjëherë në trend të lini veten pas dore, ose të vishni ato gjërat që ka lënë...

Sekretet kundër plakjes së Mbretëreshës Elizabeth

Në moshën 95 -vjeçare, Mbretëresha Elizabeth duket e begatë, jashtëzakonisht aktive dhe natyrisht me një pasqyrë të plotë. Duke deshifruar sekretet e mirëqenies së...

Artikujt e fundit