Thursday, February 2, 2023

|

BallinaMy kitchen

My kitchen

Gabimi që bëjmë kur skuqim mëlçitë: prandaj janë shpesh të thata dhe të forta

Mëlçia është jashtëzakonisht e shëndetshme, ndaj ia vlen ta përfshijmë përgjithmonë në menynë tonë Mund të përgatiten në shumë mënyra, thjesht duhet të mbani në...

Qofte me patëllxhan në salcë domatesh, me djathë të shkrirë brenda

Të lëngshme dhe të shijshme Qoftet në salcë domatesh janë një vakt i preferuar për shumë njerëz. Por a e dini se qoftet nuk duhet...

Pogaçe me djathë dhe miell misri: Kënaqësia shkumuese e shijes të cilën duhet patjetër ta provoni!

Provoni recetën e gjyshes për brumë perfekt Përbërësit: – 300–350 g miell gruri; – 100 g miell misri; – 300 ml qumësht të vakët; – 20 g tharmë; – kripë; –...

Çfarë duhet të bëni që vaji i nxehtë mos t’ju kërcasë gjatë skuqjes

Ushqimet e skuqura janë padyshim të ndaluara për ata që janë në dietë. Por a duhet t’i ndalojmë apo të paktën t’i kufizojmë ato...

7 mite popullore për ushqimet që nuk duhet t’i ndiqni më

Ka pasur shumë mite dhe keqkuptime rreth ushqimit dhe dietës që të gjithë i kemi njohur që kur ishim fëmijë. Megjithatë, me kalimin e...

Kujdes! Mos e zgjidhni kurrë këtë ngjyrë për kuzhinën tuaj, sjell fat të keq

Kur zgjidhni ngjyrat për kuzhinën tuaj, mund të kërkoni një nuancë që rrit produktivitetin, ndez bisedën dhe plotëson dizajnin e përgjithshëm të shtëpisë tuaj,...

Bukë me banane, arra, kakao dhe kumbulla të thara

Një bukë e shëndetshme dhe që mund të konsumohet shumë mirë në çdo vakt Provoni ta gatuani për të provuar shijen e saj të mrekullueshme. Përbërësit: –...

Kaq pak?! 6 arsye pse restorantet luksoze e shërbejnë ushqimin në porcione të vogla (FOTO)

Restorantet fine-dining, ndër të tjera, kanë diçka të përbashkët: Ushqimin që shërbehet në porcione të vogla. Me fjalë të tjera, pjatat e mbushura me...

Artikujt e fundit