Thursday, June 30, 2022

|

BallinaMy kitchen

My kitchen

Pasi ta provoni do të mbetet gjithmonë ëmbëlsira e fundjavës suaj, si të përgatisni Tiramisu me Fistikë

Tiramisu është ëmbëlsira italiane më e njohur në gjithë botën. Thuhet se kjo ëmbëlsirë e ka origjinën në Siena (Toskanë). Rreth shekullit të XVII...

Do t’ju dalë njësoj si e pastiçerisë, kjo është receta e trileçes më e lehtë që keni parë ndonjëherë

“Pastel de tres leches” është emri origjinal i trileçes, marrë emrin nga 3 llojet e qumështit që përdoren për t’u krijuar kjo ëmbëlsirë kaq...

Kuzhinieri shqiptar në Itali rrëmben vëmendjen e medies britanike, punon me markat e njohura

Irdi Keçi i cili u bë i njohur në emisionin e gatimit Masterchef në Shqipëri në vitin 2015, falë përkushtimit dhe guximit, tashmë ka...

E dinit këtë recetë? Ja si t’i bëni domatet e vogla turshi, kanë një shije të rrallë

Më poshtë do iu tregojmë si do t'i bëni domatet e vogla turshi që të kenë një shije të rrallë. Përbërësit: – 1.5 kg domate qershi; –...

3 gabimet që bëni gjithmonë në përgatitjen e përsheshit të gjelit të detit

Përsheshi me gjel deti është receta pa të cilën nuk ka kuptim tryeza e ndërrimit të viteve. Secila krahinë e përgatit në mënyrën e...

Shurup trëndafili: Pije mbretërore e krijuar për ditë të nxehta!

Në mjekësinë popullore konsiderohet edhe si ilaç për mëlçi dhe zorrë, ndërsa në industrinë kozmetike qëmoti është i njohur ndikimi i tij i mirë...

Cheesecake me qershi(VIDEO)

Perberesit per recelin e qershise: 200 gr qershi pa fara 2 luge sheqer Perberesit per bazen: 380 gr biskota 125 gr gjalp i shkrire Perberesit per kremin: 600gr krem djathi, Philadelphia 70gr...

Kek për mëngjes

Perberesit: 4 veze 100 gr sheqer pluhur 70ml vaj ulliri 2 luge Philadelphia 1/2 luge caji ekstrakt vanilje 150gr miell 100gr miell kokosi 1 pako pluhur fryres 100 gr boronice e kuqe 70 gr...

Artikujt e fundit