Sunday, October 17, 2021

|

BallinaStil jetese

Stil jetese

“Më mori në telefon dhe më tha…”/ I martuar dhe me dy fëmijë, 48-vjeçari merr lajmin tronditës nga ish e dashura

Një 48-vjeçar ka treguar se si ish e dashura e kontaktoi pas një viti për t’i thënë se kishin një fëmijë bashkë. Gjatë rrëfimit...

Në cilën moshë duhet të testoheni për kancerin e gjirit?

Një studim i publikuar në CANCER zbuloi se shqyrtimi i kancerit në moshën 40 vjeç mund të shkaktojë një ulje gati 40% të vdekjeve...

“Bëj s*ks me burra të martuar”/ 49-vjeçarja tregon arsyen pse zgjodhi të bëjë këtë jetë

Gweneth Lee ka rrëfyer për “The Sun” se kryen marrëdhënie seksuale me burra të martuar dhe kurrë nuk është ndjerë fajtore për diçka të...

Njihuni me kurat më të mira tradicionale nga mjekësia popullore

Në kohët e gjyshërve apo stërgjyshërve tanë, problemeve me shëndetin u gjendej zgjidhja përmes kurave nga më natyrale bimore. Ndonëse brez pas brezi, shumë prej...

“Nuk heq dot dorë nga seksi me të!”/ 30-vjeçari tregon çfarë e pengon të lidhet me shoqen e ngushtë

“Çdo lidhje që krijoj, dështon, dhe përfundoj në krevatin e shokqes time të ngushtë. E dua atë, por nuk muna të jemi bashkë”,- kështu...

5 ushqimet më të këqija për trurin, ja çfarë thonë ekspertët

Shprehja ne jemi çfarë hamë, merr kuptim më shumë se kurrë kur flasim për regjimin e përditshëm ushqimor të gjithësecilit. Një jetesë e shëndetshme...

Pija e fuqishme që ‘shkatërron’ celulitin

Depozitat e celulitit mund të lehtësohen me një pije shumë të shijshme që do të pastrojë trupin, do ta heqë atë nga uji i...

Ushqimi ideal për të mposhtur gjumin e pasdites

Menjëherë pas dy ose tre pasdite shumë njerëz fillojnë të kenë një gjumë të fortë zakonisht në punë. E vetmja rrugëdalje për shumë njerëz duket...

Artikujt e fundit