Monday, October 18, 2021

|

BallinaShqipëria nuk do filtra

Shqipëria nuk do filtra

Bukuritë e Parkut Kombëtar të Valbonës magjepsin të huajt

Të  huajt, nuk mendohen dy herë për të eksploruar një prej perlave te natyrës shqiptare, Valbonën. Një grup e takuam ne fillim të rrugës qe...

Turistja serbe zbulon mesazhin që shqiptari i la mbi makinë gjatë pushimeve në Ksamil (FOTO)

Përveç Greqisë dhe Malit të Zi, në vitet e fundit, një nga destinacionet tërheqëse të verës për turistët nga Serbia, sigurisht është bërë Shqipëria. Sidoqoftë,...

Bjeshkët e Nemuna, madhështia e natyrës që të bën për vete

Teksa eksploron natyrën nuk mund të ecësh pa e parë vëmendshëm shumëllojshmërinë e luleve. Të vogla, të mëdha, të bardha, bojë qielli, të verdha,...

Fundjavë në parkun e Shishtavecit, turistët: Vend shumë i bukur

Maturantë e gjimnazit Havzi Nela në Kukës me mbylljen e shkollës u nisën për ekskursion. Po udhëtojnë drejt parkut natyror të Shishtavecit. Kënga dhe humori i...

Ishulli i Lezhës, mrekullia natyrore në “100 fshatrat”

Nga: Sebastjana Leci dhe Erjona Smaçi Është quajtur “ishull” për shkak të sistemit lagunor që afrohet deri pranë qytetit të Lezhës. Janë sisteme ujore që...

20 perla të fshehura të Europës, njëra është në Shqipëri

Teksa kufizimet në udhëtime po hiqen gradualisht nëpër Europë, media britanike ‘The Telegraph’ ka renditur 20 perla të fshehura Europës që duhet t’i vizitoni...

Ky është një nga fshatrat turistikë më të jashtëzakonshëm në jug të Shqipërisë

Fshati turistik Qeparo në jug të Shqipërisë konsiderohet si një nga më të bukurit, i cili ka mahnitur gruan e princit Charles, dukesha e...

Boboshtica, fshati i “plakur” që kërkon ringjallje nga turizmi

Boboshticën sot e gjen midis projektit ambicioz të “100 fshatrave turistikë” dhe dëshirës për braktisje të banorëve, të cilët shprehen skeptikë për zhvillimet që...

Artikujt e fundit